Salla Geç!!! - 2009
Hoş Geldin misafir.!...
Kafana şapkadan başka birşey takmak istemiyorsan burada eğlenceli valit seni bekliyor , daha fazla yararlanabilmek için Lütfen ÜYE OLUNUZ.!.....

Salla Geç!!! - 2009
Hoş Geldin misafir.!...
Kafana şapkadan başka birşey takmak istemiyorsan burada eğlenceli valit seni bekliyor , daha fazla yararlanabilmek için Lütfen ÜYE OLUNUZ.!.....

Salla Geç!!! - 2009
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kafaya şapkadan başka birşey takmayan gençlerin forumu

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ceza'nın denemelerı bırılerıne Tarz oluyor !

YazarMesaj
asiokyanus
Admin
Admin
asiokyanus

Ceza'nın denemelerı bırılerıne Tarz oluyor ! Empty
MesajKonu: Ceza'nın denemelerı bırılerıne Tarz oluyor !   Ceza'nın denemelerı bırılerıne Tarz oluyor ! Icon_minitimeÇarş. Eyl. 16, 2009 4:04 pm

''Komedyenler is basinda düzelecekmi politika? Üzülecekmi aileler yoksa düzülecekmi?
Canavar enflasyonu %1 e mi vurdular Çok komik yalan,Çok komik dolan bana bi bak lan!
Irtikap ardi ardina gaita arşa düstü efsun çok fasih,Proloter zifos içinde müptezel rasatta
Her lahza olabilir muvazenade bir fasit Asit hamız misali eritirim ve bitiririm Mıhtıramı verip ben yerime çekilirim''

son iki satır birçok yabancı şarkıdan daha da yabancıdır benim için Ceza'nın denemelerı bırılerıne Tarz oluyor ! Cheesy Ceza 2002 de yazdı bu sözleri daha doğrusu biz 2002 de dinledik,ne zaman yazdığını bilemeyiz ama önemi yok sonuçta şimdi onu taklit eden, arkasından gelenler, o zamanlar gayet basit kelimelerle sıradan sözlere imzalarını çoktan atmış bulundular.

2002 ve daha öncesinde ceza nın sözlerini açıp okuyalım, bir de edebiyat öğrencisi, sınav birincisi arkadaşının yazdıklarına bakalım ve Ceza nın kime ne kadar ışık tuttuğunu kabul edelim.

bence bugün sözlükten kelime bulup çıkarma oyunu oynayan ve kendilerini bu oyunun öncüsü gibi göstermeye çalışanlar malesef 2002 lerde böyle örneklerden çok uzaktılar.
Ceza nın bir mısrasıyla kendisine tarz belirleyenler, O nun yıllar önce yaptıklarını şimdi taklit edip,övgü bekleyenler var. geçmişini unutan, nasıl oluyorsa bir de unutturabilenler var.

çok mu önemli acaba birçok ingilizce kelimeden bile daha yabancı olan bu gibi kelimeleri kullanarak rap yapmaya çalışmak? ceza nın bu özelliği ile övündüğü çaylaklık zamanlarını hatırlıyorum, günümüzde pek kullanılmayan kelimeleri kullanmaya hala devam eden ceza istese bu olayı abartamaz mı? ceza ya sözlük yasağı mı var?

sürekli sözlüğe ya da not edilmiş kelimelere bağlı olarak yazılmış rapin samimiyeti,özgünlüğü,doğallığı ne derece olur?

Ceza'nın denemelerı bırılerıne Tarz oluyor !
1 sayfadaki 1 sayfası